Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać w 2022 roku?

Aktualny okres wakacyjny tak jak co roku przyczynia się do wzrostu zainteresowania ubezpieczeniami turystycznymi przez potencjalnych wczasowiczów. Oczywiście nic w tym dziwnego, jest to jeden z najważniejszych elementów o którym trzeba pamiętać przed wybraniem się na wakacje za granicę (ale nie tylko).

W poniższym artykule postaram się pomóc Państwu w wyborze jak najbardziej odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, przedstawię co jest najważniejsze i na co warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert. Zachęcam również do bezpośredniego kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy i skorzystania z moich usług.  Oferuję całkowicie bezpłatną pomoc w zakresie przyznania kredytów, wyboru programu oszczędnościowego, inwestycji oraz wspomnianych ubezpieczeń.  

 Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest to rodzaj ubezpieczenia zawieranego w większości przypadków przed podróżą za granicę, ale obowiązuje również podczas wycieczek krajowych. Ma ono za zadanie ochronić nas w momencie niespodziewanych sytuacji a w tym niespodziewanych wydatków, których niestety nie sposób przewidzieć a ich rodzajów może być setki.

Naprzeciw oczekiwaniom przychodzi więc również możliwość personalizowania polisy dodając kolejne elementy, aby uzyskać jak największe bezpieczeństwo dla siebie i swoich bliskich. W skład elementów ubezpieczenia turystycznego wchodzą między innymi: 

  • Ubezpieczenie assistance  
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia 
  • Ubezpieczenie wypadkowe 
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
  • Ubezpieczenie bagażu
  • Ubezpieczenie podróży lotniczej
  • Ubezpieczenie dodatkowe na wypadek rezygnacji 

Niespodziewanych sytuacji, które może objąć ubezpieczenie wydaje się być niezliczona ilość. Ubezpieczenie turystyczne może nawet pomóc nam w sytuacji opóźnienia samolotu co nie wydaje się być zbytnio odrealnionym scenariuszem, a w momencie, kiedy przykładowo mamy zarezerwowany lot z przesiadkami, taka sytuacja może generować niesamowity stres i niepotrzebne koszty finansowe. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiedniego pakietu, który będzie zawierał wszystkie niezbędne dla nas elementy. 

 Ubezpieczenie kosztów leczenia

Stając przed wyborem odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego należy na pierwszym miejscu zwrócić uwagę na aspekt zdrowotny. Ubezpieczenie kosztów leczenia zapewnia pokrycie kosztów opieki zdrowotnej w przypadku nagłej choroby lub urazu ubezpieczonego podczas podróży. Niestety najczęściej to nie przykładowo wspomniany wcześniej opóźniony samolot czy utracony bagaż generuje największe koszty, ale właśnie ewentualne problemy zdrowotne. Konieczność poszukiwania lekarzy, rejestrowania wizyt (najprawdopodobniej prywatnych), pobyt w szpitalu czy nagły przymus powrotu do domu wymaga często zapłacenia dużej a co najistotniejsze, niespodziewanej sumy pieniędzy.

Tak jak wspomniałem wcześniej, elementy ubezpieczenia należy personalizować zgodnie z naszymi potrzebami. Przy doborze ubezpieczenia kosztów leczenia warto zwrócić uwagę ma to, czy dotychczas miewaliśmy częste problemy ze zdrowiem i czy posiadamy choroby przewlekłe. Co więcej ważny jest również charakter podróży, inne potrzeby w tym zakresie będzie miała osoba, która leci stricte w celu odpoczynku na plaży a inne ta, która będzie uprawiać wspinaczkę górską.  

 Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie turystyczne daje nam również pełną ochronę w sytuacji nieszczęśliwych wypadków. Przysługuje nam odszkodowanie finansowe w momencie wypadku lub poniesienia innego uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowanie zostanie nam wypłacone w ekwiwalencie procentu z sumy gwarantowanej, której wielkość ustalana jest podczas zawierania ubezpieczenia. W przypadku naszej śmierci w wyniki nieszczęśliwego wypadku lub z innego powodu, stosowną kwotę pieniężną otrzyma nasza rodzina. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące tego elementu oraz innych pozostałych powinny być zamieszczone w OWU – Ogólnych warunkach ubezpieczenia. 

 Podsumowanie

Dodatków do polisy w różnych firmach może występować naprawdę dużo. Możemy rozbudować nasz standardowy pakiet o szereg elementów, począwszy od ubezpieczenia bagażu, poprzez ubezpieczenie samochodu aż po ochronę w sytuacji opóźnionego lotu. Wszystko to musimy dostosować do własnych potrzeb, jeśli jednak potrzebujesz bezpośredniej pomocy w doborze tych elementów czy wyborze ubezpieczenia to zachęcam do kontaktu ze mną. W swojej pracy kieruje się priorytetowo zadowoleniem klienta, etyką zawodową i szczerością. Każdy klient może liczyć na profesjonalny poziom obsługi. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc Tobie lub Twoim bliskim czy znajomym w temacie związanym ubezpieczeniami turystycznymi jak i w wielu innych zagadnieniach bez żadnych opłat.