Kolejne zmiany w programie “Mieszkanie bez wkładu własnego” 

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” miał być kolejnym z elementów Nowego Ładu, mającym na celu wsparcie i umożliwienie osobom wzięcie kredytu i zakup domu bądź mieszkania bez wkładu własnego. Projekt ten był ograniczony przez ściśle ustalone zasady co do tego kto może z niego korzystać i jakie benefity przysługują takim osobom z tego tytułu. Program Mieszkanie bez wkładu własnego wszedł w życie 26 maja, jednakże już niedługi czas później zaczęto ogłaszać rozwiązania umożliwiające usprawnienie działania tego projektu.

W artykule postaram się przedstawić najczęściej pojawiające się i najpopularniejsze propozycje rozwiązań pojawiające się w przestrzeni publicznej. Zapraszam do przeczytania całości artykułu, zapoznania się z moja ofertą i/lub kontaktu ze mną, jeśli potrzebujesz pomocy doświadczonego doradcy kredytowego i finansowego w zakresie przyznania kredytu, wyboru ubezpieczenia czy w innej sytuacji, w której niezbędna jest pomocy profesjonalisty. Postaram się kompleksowo rozwiązać każdy z problemów, nie pobierając przy tym żadnych opłat.  

 

Na czym polega program „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Program “Mieszkanie bez wkładu własnego” tak jak wspomniałem wcześniej, miał rozwiązywać problem osób, które nie posiadają wystarczającego kapitału na minimalny, wymagany przez banki dwudziestoprocentowy wkład własny w mieszkanie lub dom, ale posiadają zdolność kredytową. Niestety na przestrzeni miesięcy sytuacja na rynku nieruchomości diametralnie się zmieniła i teraz niestety również wspominana zdolność kredytowa zaczyna być utrudnieniem i opcją “nie do przeskoczenia”.  

Proponowane zmiany

Dostosowując się do obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym, zaczęto podejmować odpowiednie kroki i decyzje mające na celu dokładniejsze przystosowanie programu dla osób, które mimo trudności finansowych nieumożliwiającym im wpłaty minimalnego wkładu własnego, borykają się również z brakiem zdolności kredytowej. Dodatkowo, proponowane rozwiązania mają również umożliwić korzystanie z programu osobom, które posiadają kapitał na minimalny wkład własny.

Kolejną zmianą w programie jest fakt, iż prawdopodobnie w kolejnych miesiącach z projektu “Mieszkanie bez wkładu własnego” będą mogły skorzystać osoby, które odłożyły nawet ekwiwalent dwudziestoprocentowej wartości nieruchomości jako kwotę wkładu własnego. Na ten moment osoby, które mają wkład własny powyżej dziesięciu procent wartości nieruchomości, nie mogą skorzystać z benefitów programu. Ze źródeł wiemy jednak, iż co raz częściej w przestrzeni publicznej pojawią się chęć włączenia do p Niestety, wdrożenie zmiany uwzględniającej również osoby posiadające wkład własny, może potrwać nawet kilka miesięcy. 

Ostatnim już zapowiadanym rozwiązaniem, ale równie istotnym jest zmiana limitów cen mieszkań. Proponowane reformy mają dokonać zwiększenia współczynników na kolejno 1,3 na rynku pierwotnym i 1,4 na rynku wtórnym.  Ceny mieszkań, na które występuje możliwość wzięcia kredytu określane są na zasadzie iloczynu średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkania/domu oraz współczynnika w przypadku nieruchomości na rynku wtórnym i na rynku pierwotnym. 

Podsumowanie

Podsumowując, dostosowując się do sytuacji na rynku mieszkaniowym podejmowane są szeregi działań reformujących prosperowanie programu “Mieszkanie bez wkładu własnego”, jednak tak naprawdę jednak nie wiadomo, kiedy projekt na nowych zasadach będzie obowiązywał na rynku. Jeśli potrzebujesz pomocy w przyznaniu kredytu zachęcam do kontaktu. Jako doradca finansowy z wieloletnim doświadczeniem, pomogłem wielu osobom spełnić swoje marzenia o nieruchomości. W swojej pracy kieruje się priorytetowo zadowoleniem klienta, etyką zawodową i szczerością. Każdy klient może liczyć na profesjonalny poziom obsługi. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc w temacie związanym z wzięciem kredytu na mieszkanie bez wkładu własnego jak i w wielu innych bez żadnych opłat.