Kredyt bez wkładu własnego. Jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z programu?

   Kredyt bez wkładu własnego to jeden z najpopularniejszych tematów ostatnich miesięcy. Wprowadzenie powyższego programu w życie, to kolejny ruch mający na celu wsparcie osób w niestabilnych czasach wzrastających stóp procentowych i zwiększającej się inflacji. Kredyt bez wkładu własnego ma zapewnić mieszkańcom zakup mieszkania bądź domu w sytuacji, kiedy nie dysponują nawet minimalną określoną kwotą wkładu własnego w nieruchomość.

   W poniższym artykule zagłębię się w samą definicję pojęcia kredytu bez wkładu własnego, postaram się objaśnić jak to zrobić, ile czasu trwa cały proces i kto może skorzystać z powyższego programu. Jeśli potrzebujesz pomocy doświadczonego doradcy finansowego w zakresie kredytów a w szczególności kredytu bez wkładu własnego, zapraszam do zapoznania się z moją ofertą i do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową. 

Czym jest kredyt bez wkładu własnego? 

   Podczas ubiegania się o uzyskanie kredytu hipotecznego lub innego rodzaju, często pojawia się obowiązujący wymóg wpłacenia minimalnej kwoty wkładu własnego. W przypadku najbardziej interesującego nas w tym artykule kredytu mieszkaniowego, minimalna kwota wkładu własnego jest odgórnie określona przez przepisy. Sprawia to, że wiele osób musi zrezygnować z marzeń o własnej nieruchomości. Potęguje to fakt, że z roku na rok stopniowo wzrastają minimalne kwoty wkładu własnego. W roku 2022, wielkość ta wynosi 20% całej kwoty.

   Jak zostało wspomniane kwota ta jest wielkością minimalną, co oznacza, że osoba starająca się o kredyt będąc w dobrej sytuacji finansowej, może w ramach wkładu własnego wnieść najczęściej dowolną kwotę pieniężną, co oczywiście automatycznie zmniejszy miesięczną ratę kredytu lub czas jego obowiązywania. 

Jak skorzystać z kredytu bez wkładu własnego? 

   Wraz z wprowadzeniem omawianego programu, zostały również określone warunki, które muszą zostać spełnione przez kredytobiorcę, aby móc ubiegać się o kredyt. Na dzień dzisiejszy roku 2022, przepisy mówią, że osoba chcąca skorzystać z przywilejów programu musi mieć zdolność kredytową. Określony warunkami został również okres na jaki udzielany jest kredyt i na ten moment wynosi on 15 lat. Oznacza to, że kredytobiorca nie może skrócić okresu przykładowo poprzez zwiększanie rat kredytu. Kredyt mieszkaniowy udzielany jest tylko w walucie polskiej, co nie spowoduje wystąpienia ryzyka kursowego.    Dodatkowo kredyty bez wkładu własnego udzielane są przez banki, które mają zawartą w tym zakresie umowę z BGK. Co również ważne, kredytobiorca pożycza od banku całą kwotę pokrywającą wartość kupowanej nieruchomości. To jednej z najważniejszych warunków wymaganych do spełnienia, aby wniosek o przyznanie kredytu został rozpatrzony pozytywnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/mieszkanie-bez-wkladu-wlasnego .

Kto może skorzystać?

Kolejną istotnym tematem jest to, kto z omawianego w artykule kredytu bez wkładu własnego może skorzystać. Beneficjentami programu mogą zostać wszystkie osoby fizyczne: single, pary/małżeństwa oraz rodziny wielodzietne które nie posiadają na własność domów lub mieszkań. Występuje jednak odstępstwo od tego przepisu w przypadku rodzin wielodzietnych. Uzyskane informacje przedstawiają się w następujący sposób. Z programu mogą skorzystać rodziny posiadające dwójkę dzieci, jeśli mają mieszkanie do 50m kwadratowych. W przypadku rodzin trójdzietnych możliwość skorzystania z kredytu również jest możliwa przy posiadaniu mieszkania nawet do 75m kwadratowych. Ostatecznie z programu mogą skorzystać również rodziny posiadające czwórkę dzieci i mieszkanie do 90m kwadratowych. 

Podsumowanie

    W ostatnim okresie wzrastających stóp procentowych czy zwiększającej się inflacji, co raz więcej osób waha się nad wzięciem kredytu. Bez dwóch zdań każda decyzja pociąga za sobą negatywne i pozytywne skutki, ma zarówno zalety jak i wady. Jednak skorzystanie z takich programów jak kredyt bez wkładu własnego pozwala ludziom spełniać swoje marzenia. Stojąc przed wyborem warto więc, chociaż rozważyć takie rozwiązanie.

  Jako doradca finansowy z wieloletnim doświadczeniem, który pomógł wielu osobom spełnić swoje marzenia o nieruchomości zachęcam do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową. W swojej pracy kieruje się priorytetowo zadowoleniem klienta, etyką zawodową i szczerością. Każdy klient może liczyć na profesjonalny poziom obsługi. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc w temacie związanym z wzięciem kredytu bez wkładu własnego jak i w wielu innych bez żadnych opłat.