Najlepsze sposoby na umorzenie kredytu 

Jeśli mają Państwo przyjemność czytania zamieszczanych przeze mnie artykułów, to znakomicie Państwo wiedzą, że staram się w nich przybliżyć najlepsze rozwiązania walki ze spłatą kredytu. Zawsze przedstawiam dla kogo dane rozwiązanie będzie najkorzystniejsze, a dla kogo mniej odpowiednie. Podaję również alternatywy dla takich rozwiązań. W tym artykule postaram się w większym uogólnieniu przedstawić różne możliwości umorzenia zobowiązania, kto może z nich korzystać i jakie są między nimi różnice. W tak zmiennych czasach i sytuacjach rynkowych bardzo ważne jest, aby nie podejmować lekkomyślnych decyzji tylko przed wyborem dokonać wieloaspektowej analizy bądź zaczerpnąć pomocy doradcy kredytowego. Dlatego też jako ekspert finansowy z wieloletnim doświadczeniem chciałbym bardzo serdecznie zachęcić Państwa do przeglądnięcia mojej oferty i kontaktu za pomocą: 

Jak zawszę postaram się dołożyć wszelkich starań do rozwiania wszelkich wątpliwości i do rozwiązania problemu. 

 

Czym jest umorzenie kredytu?

Jeśli są Państwo systematycznymi czytelnikami zamieszczanych przeze mnie artykułów, to na pewno znakomicie Państwo wiedzą na czym polega umorzenie kredytu. Nikomu jednak nie zaszkodzi słowem wstępu małe przypomnienie definicji, aby dalsza część artykułu była łatwiejsza do przyswojenia. Umorzenie kredytu jest to odstąpienie banku od roszczeń wobec klienta wynikających z zobowiązania kredytowego. Mówiąc prościej uznanie umorzenia zobowiązania powoduje, że kredytobiorca nie będzie dłużej zobligowany do spłaty całego kredytu lub jego części. Definicja sama wskazuje na to, że pozytywne dla kredytobiorcy zakończenie procesu umorzenia może wydawać się niemożliwe do uzyskania, a jednak istnieją przypadki, w których to zobowiązania zostały nawet w całości umorzone. Daje to jednak znak osobom, które z jakiegoś istotnego powodu nie są w stanie systematycznie spłacać zobowiązań, że warto szukać pomocy u osób, które profesjonalnie zajmują się tematami kredytów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomogą oni obrócić życie o 180 stopni, oczywiście w pozytywnym dla nich znaczeniu.

 

Dodatkowe informacje

Dla osób korzystających z często wspominanego przeze mnie programu mieszkanie bez wkładu własnego dostępne są rozwiązania dostępne wraz z wprowadzeniem Nowego Ładu. Umożliwiają one bowiem częściowe zmniejszenie zobowiązania kredytowego. Dużo pytań pada również o to, czy ostateczna decyzja co do udzielenia umorzenia zobowiązania należy tylko i wyłącznie od banków. Nic bardziej mylnego, ta kwestią jest regulowana przez polskie prawo, które pozwala na umorzenie lub redukcję zobowiązania, jeżeli zostaną spełnione określone warunki. Przykładowo opisywany przeze mnie nie tak dawno temu kredyt studencki w ramach artykułu jemu poświęconemu (bardzo zachęcam Państwa do zapoznania się z jego treścią tutaj ) może być umorzony w sytuacji, kiedy student bądź doktorant wykaże się bardzo dobrymi wynikami w nauce. Najczęściej będzie tyczyć się to statusu stypendysty.  

Jakie rodzaje kredytów można umorzyć?

Jak dobrze Państwo wiedzą, jeśli mówimy o różnorodnych kredytach, ubezpieczeniach czy inwestycjach to są one zawsze jasno uregulowane odgórnymi zasadami. Nie inaczej jest również w tym przypadku, jasno jest określone, które zobowiązania kredytowe mogą ulec częściowemu lub całościowemu umorzeniu. Jedne kredyty są prostsze do umorzenia a drugie nie. Często zależy to też od woli banku.  Jako że większości z nich poświęciłem osobne artykuły, a te na temat pozostałych rodzajów kredytów na pewno ukażą się w niedalekiej przyszłości, to pozwolę sobie tylko je wymienić. 

  • Kredyt hipoteczny 
  • Kredyt gotówkowy 
  • Kredyt studencki 

Tak jak wspomniałem na temat umorzenia każdego z poszczególnych kredytów pojawią się w niedalekiej przyszłości artykuły, tak więc już teraz serdecznie zachęcam Państwa do śledzenia mojej strony oraz kontaktu ze mną. 

 

Kto może wnioskować o umorzenie kredytu? 

Przechodzimy w tym momencie do chyba najważniejszego punktu tego artykułu. Bowiem, na marne będzie nam analizować i zastanawiać się nad podejmowaniem kroku w celu umorzenia zobowiązania kredytowego, jeśli z góry nie będziemy spełniać wymogów, aby dostać się do puli osób mogących skorzystać z omawianego przywileju. Przechodząc jednak do sedna, muszę Państwa pocieszyć, że w tym przypadku dosłownie prawie każda osoba będąca kredytobiorcą będzie mogła wnioskować o umorzenie kredytu.

Oczywiście, tak jak wspominałem wcześniej, uzyskanie pozytywnej decyzji nie należy do najłatwiejszych i najczęstszych zjawisk, ale zawsze warto mieć możność, aby w ogóle podjąć pierwszy krok w tym kierunku. Są pewne sytuacje, w których pozytywne rozpatrzenie wniosku o umorzenie kredytu będzie zdarzało się bardzo często, a są takie w których nie wystąpi to prawie nigdy. Osoby mające problemy finansowe i będące w ciężkiej sytuacji życiowej mają duże szanse na umorzenie kredytu, a ciągły brak prognozy na polepszenie sytuacji życiowej dodatkowo te szanse zwiększa. Przejściowe problemy finansowe takie jak nagła utrata pracy, raczej nie pozwolą na uzyskanie pozytywnej decyzji co do wniosku.

Są również inne aspekty, które od razu zmniejszają Państwa szanse na uzyskanie pozytywnego rozpatrzenia prawie do zera. Pierwszym z nich jak zapewne Państwo się szybko domyślają jest niezbyt pozytywna historia kredytowa. Mając wiele zobowiązań lub wiele niespłaconych kredytów, nasze szanse na umorzenie kredytu są bardzo marne. Tak samo, bycie właścicielem nieruchomości prawie z automatu skreśla nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku, nie biorąc nawet pod uwagę naszej trudnej sytuacji życiowej, problemów finansowych czy choroby. 

Podsumowanie

Zwieńczając cały artykuł, chciałbym Państwa zachęcić do kontaktowani się ze specjalistami w sprawach związanych z umarzaniem kredytów, ale nie tylko. Proszę pamiętać, że rozpoczęcie procesu uzyskania umorzenia zobowiązania kredytowego nie należy do łatwych rzeczy. Oczywiste jest, że banki z samego założenia nie będą skore do pozytywnego rozpatrzenia prośby. W końcu ich głównym założeniem będzie odzyskanie długu od kredytobiorcy. Tylko w niektórych przypadkach cały proces będzie dla nich nieopłacalny i wtedy można doszukiwać się swojej szansy na uwolnienie się z zadłużenia o poprawę statusu życia swojego i całej swojej rodziny.

Dlatego będąc w ciężkiej sytuacji finansowej i życiowej serdecznie zachęcałbym do kontaktu ze mną. W swojej wieloletniej pracy pomogłem już wielu osobom spełnić marzenia o wyjściu z długu aż po marzenia o własnej nieruchomości. Każdy mój klient może liczyć na profesjonalny poziom obsługi. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc Tobie lub Twoim bliskim. Zachęcam do kontaktu telefonicznego lub przez moją stronę internetową. Oczywiście przeprowadzę Państwa przez cały proces bez żadnych opłat.