Nowe mieszkanie bez kredytu ani gotówki. Sprawdź czy to możliwe!

Tematem ostatnich artykułów często bywały sposoby na poradzenie sobie z trudnymi sytuacjami finansowymi i ze spłatami kredytu. Nie mogę oczywiście rzec, że temat się wyczerpał, ponieważ jest jeszcze wiele zagadnień, które bardzo chętnie bym podniósł, ale uważam że dzisiejszy temat będzie pozytywnym przerywnikiem wspomnianych zagadnień.

Pochylimy się bowiem nad kilkoma sposobami na zdobycie nowego mieszkanie bez posiadania dużej ilości gotówki ani brania kredytu co dzisiaj wiąże się z wieloma dylematami. Często możemy się powiem spotkać ze stwierdzeniem że wzięcie kredytu jest złe, a nie wzięcie – jeszcze gorsze. Oczywiście jest to spostrzeżenie nad wyraz wyolbrzymione, ale jako że pojawia się ono czasami w przestrzeni publicznej, warto byłoby pochylić się nad nim znacznie głębiej. Ten właśnie temat podejmę w kolejnym artykule, który pojawi się na mojej stronie za kilka dni, także już w tym momencie zachęcam Państwa do odwiedzenia mojego portalu i systematycznego obserwowania mojej treści.

Wracając jednak do obecnego artykułu, w dalszej jego części przedstawię Państwu kilka sposobów na posiadanie własnego lokum, do których zaliczają się między innymi leasing nieruchomości czy najem z dojściem do własności. Zapraszam więc do właściwej części artykułu.

Poprzedni artykuł możecie przeczytać Państwo tutaj: https://marcinpopek.pl/wskaznik-wibor-najwyzszy-od-lat/ . Zachęcam również Państwa do kontaktu ze mną. Jestem ekspertem finansowym, a w szczególności doradcą kredytowym. Kontakt ze mną znajdą Państwo poprzez: 

Jak zawszę postaram się dołożyć wszelkich starań do rozwiązania Państwa problemu. 

Wprowadzenie

Przed przejściem do głównego meritum artykułu chciałbym nieco wprowadzić Państwa w tematykę, kilkoma informacjami i zebranymi danymi odnośnie zdolności kredytowej w obecnym czasie. Tak jak wspominałem w wielu wcześniejszych publikacjach, my jako obywatele naszego kraju zmagamy się w dzisiejszych czasach z problemami finansowymi spowodowanymi głównie galopującą inflacją i wciąż wzrastającymi stopami procentowymi. Osoby stojące przed decyzją wzięcia kredytu hipotecznego na duże kwoty prawdopodobnie podejmują jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu.

Jak wspomniałem, są jednak sposoby aby tego uniknąć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że zdecydowanie spadła dostępność wszystkich kredytów a głównie hipotecznych, a sytuacja nie zdaje się poprawić w najbliższych miesiącach. Ostatnie miesiące przyniosły nam znaczny spadek zdolności kredytowych. Instytucje bankowe udzielają nawet o połowę mniej kredytów niż w pierwszym kwartale tego roku. Zdolność kredytowa spadła o ponad 150 tysięcy złotych. Osoby nie mogące pozwolić sobie na wzięcie kredytu ani zakup mieszkania za gotówkę muszą więc szukać innego rozwiązania.

Wymiana lokum

Pierwszy sposób będzie dotyczył osób, które mają już mieszkanie ale z różnych względów chcieliby je za inne. Nie sposób zliczyć powody, dla których różni ludzie chcieliby zmieniać mieszkanie, niektóre powody mogą wydawać się nawet przesadzone. Fakt jest taki, że na rynku jest wiele osób, które chętnie podjęłyby się takiej decyzji. Najlepszą opcją w dzisiejszych czasach byłoby wystawienie ogłoszenia na stronach internetowych z chęcią wymiany mieszkania, zawierając przy tym dodatkowe informacje, które chcielibyśmy wziąć pod uwagę w przyszłym mieszkaniu. Taka transakcja Polega na tym, że właściciele dwóch mieszkań przenoszą na siebie wzajemnie prawa własności.

Dzięki zamianie możemy znaleźć lokum, które będzie lepiej odpowiadało naszym aktualnym życiowym potrzebom, ale nie musimy go kupować. Przykładowo, seniorzy mogą zamienić się z rodziną z dziećmi i duże lokum na obrzeżach miasta wymienić na kawalerkę w centrum. Co najbardziej istotne, strona transakcji, która posiada tańsze mieszkanie musi niestety dopłacić różnicę obu mieszkań. Także chcąc zmieniać mieszkanie możemy postawić się po jednej ze stron transakcji, albo otrzymamy dodatkową gotówke, albo będzie musieli ją oddać, pewnie jest jednak to, że nie będzie to tak wielka suma jak zakup mieszkania.

Leasing 

Będąc od wielu lat ekspertem finansowym często z naciskiem na doradztwo kredytowe, bardzo często spotykam się z faktem iż potencjalni kredytobiorcy nie spotkali się nigdy z terminem leasingu nieruchomości. Nie jest to faktycznie pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy myśląc o formie finansowania jaką jest leasing. Pozwolę sobie przytoczyć definicję tego zagadnienia, aby wszyscy czytelnicy mieli co do tego jasność.

Leasing jest to forma finansowania inwestycji, umożliwiająca inwestorowi dostęp do dóbr inwestycyjnych bez konieczności zakupu tych dóbr. Leasingodawca na podstawie umowy przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania przedmiotu leasingu za określone płatności w postaci czynszu leasingowego. Jest to jedna z możliwości, jak mieć własne mieszkanie bez kredytu i co ciekawe, nie jest to rozwiązanie zarezerwowane tylko dla właścicieli firm. 

Warto nadmienić, że wymagania, które trzeba osiągnąć aby ubiegać się, a końcowo uzyskać możliwość wzięcia mieszkania w leasing są dużo niższe niż te dotyczące kredytu hipotecznego. Łatwiej go więc uzyskać, szczególnie gdy obostrzenia kredytowe są obecnie tak dotkliwe. Mam nadzieję, że dzięki temu teraz Państwo spróbują skorzystać z tej propozycji. W każdej chwili jako doradca kredytowy  z wielką chęcią udzielę pomocy w każdym zakresie. Zachęcam do kontaktu.

Podsumowanie

Dziękuję serdecznie za przeczytanie całości artykułu i jak zawsze jako doradca finansowy z wieloletnim doświadczeniem, który pomógł wielu osobom spełnić swoje marzenia o nieruchomości, zachęcam do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową. W swojej pracy kieruje się priorytetowo zadowoleniem klienta, etyką zawodową i szczerością. Każdy klient może liczyć na profesjonalny poziom obsługi. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc w tematach związanych z kredytami, ubezpieczeniami i inwestycjami jak bez żadnych opłat.