Redukcja zadłużenia. Jak umorzyć swoje długi?

W poprzednich artykułach dogłębniej pochyliłem się nad różnymi sposobami umarzania długów i uwolnienia się od nich. Dotknąłem m.in. tematyki związanej z upadłością konsumencką, artykuł ten możecie przeczytać tutaj -. Szczerze zachęcam również do przeglądnięcia pozostałych artykułów z tego względu, że ich tematyka nie jest w cale odległa, a często omawiane pojęcia w pewnym względzie przecinają się.

Dzisiaj postanowiłem przybliżyć Państwu kolejną metodę walki z zadłużeniem jaką jest redukcja zadłużenia. W poniższym artykule postaram się zaznaczyć, czym jest redukcja zadłużenia, jak przebiega i jakie są jej plusy i minusy. Jest to jeden z wielu aspektów, w których mogę Państwu pomóc jako doświadczony doradca finansowy. Zachęcam do kontaktu telefonicznego lub przez moją stronę internetową. Oczywiście przeprowadzę Państwa przez cały proces bez żadnych opłat. 

Czym jest redukcja zadłużenia?

W celu trafniejszego zagłębienia się w temat należałoby wyjaśnić czym w ogóle jest redukcja zadłużenia. Samo pojęcie jest dość intuicyjne, jest to nic innego jak jeden ze sposobów umarzania długu w celu zmniejszenia jego kwoty. Metoda ta opiera się stricte na prowadzeniu negocjacji z wierzycielami. Dłużnik najczęściej podejmuje je w celu wynegocjowania niższej należnej kwoty zadłużenia. Często zdarza się, że takie negocjacje z firmami zarządzającymi długiem i wierzycielami dochodzą do skutku i kończą się z pozytywnym rezultatem dla obu stron.

Dlatego też zawsze warto próbować podejmować działania w tym kierunku, pozwala to szybciej i prościej zwalczyć problemy finansowe. Takie negocjacje można przeprowadzić na kilka sposobów, wyszczególniłem w tym przypadku dwie metody: 

  • Negocjacje samodzielne, na “własną rękę” 
  • Negocjacje przy pomocy firm zajmujących się redukcją zadłużenia 
  • Negocjacje przy pomocy specjalistów mających wiedzę w zakresie umarzania długów.  

Oczywiście, bardzo zachęcam do kontaktu ze mną w tym temacie, pomogłem już wielu osobom w tym zakresie i nie tylko. Moja wiedza i długoletnie doświadczenie jako ekspert finansowy pozwala mi na zmierzenie się z każdym problemem. Najczęściej świadczę usługi jako doradca kredytowy, ale w swojej ofercie mam również wsparcie przy wyborze ubezpieczenia, programu oszczędnościowego czy sposobu inwestycji.

Wracając do tematu, drugą opcją przeprowadzenia negocjacji z wierzycielem jest próba samodzielnego podejścia bez pomocy osoby lub firmy wyspecjalizowanej w tym zakresie. Osobiście w wielu przypadkach odradzałbym próbę samodzielnych negocjacji, ponieważ bez odpowiedniego przygotowania mogą one skończyć się szybko przysłowiowym “fiaskiem”, a w niektórych przypadkach mogą one całkowicie zamknąć drogę do kolejnej próby nawet ze wsparciem firmy zajmującej się redukcją zadłużenia. 

Przebieg procesu redukcji zadłużenia

Jeśli uda nam się samodzielnie bądź przy pomocy specjalisty zakończyć negocjacje z pozytywnym skutkiem (najlepiej dla obu stron) to kwota zadłużenia ulega zmniejszeniu i nasze środki na rachunku bankowym zostają przekazywane wierzycielowi według warunków na które się umówiliśmy. Rozlicznie może przyjąć jedną z dwóch form: 

  • Płatności jednorazowej (płatność ryczałtowa) 
  • Wiele płatności rozłożonych w czasie 

Po dokonaniu wpłaty/wpłat nasz dług zostaje umorzony, warunki naszej umowy zostają spełnione sam proces redukcji zadłużenia finalizuje się z pozytywnym skutkiem.  

Rodzaje długów możliwych i niemożliwych do umorzenia

Ważną informacją jest również to, jakie rodzaje długów są możliwe do zredukowania, a które nie. Do pierwszej grupy należą głównie: debety na karcie kredytowej, z prywatne kredyty studenckie, dług medyczny i zadłużenia z tytułu pożyczek. Natomiast do grupy zadłużeń, które niestety nie mogą zostać objęte procesem redukcji należą długi zabezpieczone, czyli m.in. pożyczki na pojazdy, rachunki za media czy kredyty hipoteczne i mieszkaniowe. Jak można zauważyć, przykładów jest sporo, dlatego nawet przed samym zastawianiem się nad podjęciem procesu redukcji zadłużenia, należy sprawdzić czy takowe nasze zadłużenie może być tym procesem objęte.  

Podsumowanie

Podsumowując, uważam, że redukcja zadłużenia jako jedna z metod umarzania długu jest sposobem zdecydowanie wartym uwagi, oczywiście ma swoje wady i zalety jak każda z metod. Dlatego moim zdaniem przed przystąpieniem do takiego procesu należy obeznać się z tematem a najlepiej sięgnąć po pomoc doświadczonej osoby lub firmy zajmującej się umarzaniem długów.

Bardzo dobrze sprawdzi się w tym zakresie ekspert lub doradca finansowy dlatego ponowie serdecznie zachęcam do kontaktu ze mną. W swojej pracy kieruje się priorytetowo zadowoleniem klienta, etyką zawodową i szczerością. Każdy może liczyć na profesjonalny poziom obsługi. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc Tobie lub Twoim bliskim czy znajomym w temacie związanym z umarzaniem zadłużenia, ale również jako doradca kredytowy pomogę w doborze kredytu i ubezpieczenia bez żadnych opłat.