Restrukturyzacja kredytu – kolejna forma „walki” z zadłużeniem

W moich artykułach często poruszany jest temat różnych form „walki” z zadłużeniem, tym razem przyszedł więc czas na podzielenie się z Państwem informacjami na temat kolejnej opcji dającej szanse na poprawę sytuacji finansowej. Mowa jest tutaj oczywiście o restrukturyzacji kredytu. Zanim jednak zagłębię się bardziej w tę tematykę, chciałbym Państwa serdecznie zaprosić do kontaktu ze mną w razie zapytań bądź problemów związanych m.in. z przyznaniem kredytu, wyborem ubezpieczenia czy programu inwestycyjnego.

Skontaktować się ze mną mogą Państwo bezpośrednio za pośrednictwem:

  • numeru telefonu: +48 605 404 699
  • adres e-mail: biuro@marcinpopek.pl
  • formularzu kontaktowego: dostępy na stronie pod adresem: https://marcinpopek.pl/kontakt/

Możecie mnie Państwo również znaleźć na portalach społecznościowych, (głównie Facebook: https://www.facebook.com/marcinpopekfinance ). Zachęcam raz jeszcze do przejrzenia oferty i skorzystania z moich usług. 

Na czym polega restrukturyzacja kredytu?

Jeśli interesowali się Państwo kiedyś zagadnieniem restrukturyzacji kredytu, to mogli Państwo natrafić na różne definicje mówiące, że jest to dokładnie zmiana warunków spłaty zobowiązań, czyli inaczej zmiana warunków kredytu. Rzeczywiście, nie pozostaje mi nic innego jak w stu procentach zgodzić się z powszechnymi definicjami. Postaram się jednak ukazać Państwu szerzej to zagadnienie. Restrukturyzacja kredytu, pełni funkcję wsparcia dla osób, które mają problemy ze spłatą zadłużenia. Rozwiązanie to skupia się przede wszystkim na dostosowaniu sposobu spłaty zobowiązania wierzycielowi do sytuacji finansowej dłużnika. Do najczęstszych modyfikacji zobowiązania należy zmiana wysokości oprocentowania lub wydłużenie okresu trwania umowy. W dalszej części artykułu postaram się przedstawić Państwu większość możliwych do modyfikacji elementów umowy. 

Restrukturyzacja kredytu to forma warta rozważenia

Zwieńczając temat, uważam, że restrukturyzacja kredytu jest jedną z lepszych i łatwiej dostępnych form “wyjścia” z trudnej sytuacji finansowej. Jako doradca finansowy z wieloletnim doświadczeniem, z pełną świadomością mogę powiedzieć Państwu, że restrukturyzacja kredytu jest formą, warto bezwzględnie rozważyć w każdej problematycznej sytuacji związanej ze spłatą zobowiązań. Jest to bowiem bardzo często rozwiązanie “win-win”, przynoszące pozytywne rezultaty dla obu stron.  

Informacje, które zawarłem w artykule dobrze pokazują, że jeśli mają Państwo stały dochód oraz brak problemów z m.in. kredytami w przeszłości to zastosowanie się do tej metody nie powinno być problematyczne. Dodatkowo, pozytywne relacje z bankiem, w którym chcecie Państwo złożyć wniosek o restrukturyzację kredytu będą tylko i wyłącznie wartością dodaną i kolejnym krokiem do pozytywnego jego rozpatrzenia. 

Podsumowanie

Restrukturyzacja kredytu jest formą wartą rozważenia, ale dobrze mieć na uwadze, że w sytuacji, kiedy nie mają Państwo pewności co do wyboru formy redukcji zobowiązania, zgłosić się do firm, które specjalizują się w tym zakresie, bądź do doświadczonego specjalisty. Oczywiście, serdecznie zachęcam do kontaktu ze mną w każdej problematycznej sytuacji. Podczas swojego wieloletniego doświadczenia pomogłem wielu klientom. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc Tobie lub Twoim bliskim jako doradca kredytowy w procesie restrukturyzacji kredytu, doborze ubezpieczenia czy inwestycji bez żadnych opłat. Każdy może liczyć na profesjonalny poziom obsługi.